• image
  • image
  • image
  • image
  • image

Bezoek rector aan lycee in Empada (Guinee Bissau)

In januari 2016 heb ik op uitnodiging van de directeur van het lycee in Empada (Guinee Bissau - West- Afrika) Mario Moba Cumuda zijn school bezocht en met eigen ogen gezien hoe de computers van het Spinoza Lyceum daar met groot enthousiasme door de leerlingen gebruikt worden. Met het geld dat door het Spinoza verdiend is in de vorige projectweek (oktober 2015) kon onder andere het vervoer van alle computers naar Afrika betaald worden. Ook heb ik de voortgang bekeken van de bouw van de gemeenschapsschool in Empada die ook mogelijk gemaakt is door de opbrengsten van de projectweek van 2014. In het filmpje (waarvoor mijn dank aan de techniekgroep en met name Thierry en Huib) zie je een aantal beelden van de voortgang en de feestelijkheden ter ere van de verjaardag van de school en mijn bezoek. 
Het is goed om te zien dat al het geld goed terecht komt en ook daadwerkelijk besteed wordt waarvoor het bedoeld is. Ook besef je hoe je met betrekkelijk weinig geld een heel groot verschil kan maken en werkelijk bij kunt dragen aan de opbouw van goede onderwijsvoorzieningen in Guinee Bissau(één van de armste landen ter wereld). 
Namens de directeur, de leerkrachten en de leerlingen in Empada wil ik alle leerlingen, docenten en medewerkers van het Spinoza Lyceum heel erg bedanken. Volgende projectweek (oktober 2016) willen we graag geld inzamelen voor de plaatsing van zonnecollectoren. Ik hoop dat jullie hier allemaal weer met veel inzet aan mee willen werken.

Jos Catau (rector)

klik hier om de video te bekijken

 
spinozalyceum Wil je graag een kijkje nemen op het Spinoza Lyceum? Kom dan langs op een van de open dagen. donderdag 7 februari… https://t.co/1gTHph0r6G
spinozalyceum Koop je kaart voor a.s. woensdag 26 september 12:00 uur want er is geen kaartverkoop aan de deur!
spinozalyceum Omdat de afgelopen dagen nog veel belangstelling bleek te zijn voor de reünie van komende zaterdag, hebben we beslo… https://t.co/9XjXhg5fpN
spinozalyceum Op 29 september reünie 120 jarig bestaan Spinoza Lyceum. Meld je nu aan via de website van de school !
spinozalyceum PERSONEELSMUSICAL Niet alleen de leerlingen doen op het Spinoza Lyceum aan musical, het personeel ook!!! Wij zinge… https://t.co/Y4WlRD4PsL

  

 info@spinozalyceum.nl

 020 - 5 777 444